Různá povolání – kuchař, číšník

14Pro žáky osmé třídy je duben měsíc plný návštěv. V rámci projektu „Různá povolání“, který je součástí hodin ČaSP k nim o svém povolání přišel povídat kuchař/číšník Tomáš Prokop. Své vyprávění začal o svém studiu a své pracovní kariéře v oboru gastronomie. Vše co dokázal, dokázal díky své píli, snaze, cílevědomosti a vnitřní motivaci. V další části žáky seznámil se zásadami stolování. Na tuto ukázku si Tomáš Prokop přinesl vše, co by host mohl potřebovat od aperitivu až po digestiv „od talířku na předkrm a po hrnek na kávu“. Přednáška byla uzavřena názornou ukázkou nošení talířů. Tento um si mohli vyzkoušet i sami žáci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.