Výlet 2.třída -SOOS

Žáci dne 19.6. navštívili NPR SOOS nedaleko Františkových Lázní. Oblast SOOS byla vyhlášena za rezervaci již v roce 1964, kde se nachází rašeliniště a slatiniště. Prošli si naučnou stezku, dlouhou něco přes kilometr, a pečlivě se seznamovali se zvláštním prostředím, které je domovem celé řady živočichů. Na informačních tabulích se dočetli o bahenních bublajících sopkách tzv. mofety, které je nejvíce zaujaly silným zápachem. Žáci také navštívili pavilon s expozicí Dějiny Země. Modely dinosaurů a ještěrů v životní velikosti z období druhohor je zcela uchvátily. Navštívili i stanici handicapovaných živočichů. A nevynechali ani nákupy dárečků na památku na perfektní výlet. FOTA

Národní přírodní rezervace SOOS

Návštěva muzea Dinosauři v životní velikosti

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.