Na svatého Řehoře…

P1100835Na svatého Řehoře led plave do moře, žába hubu otevře, čáp letí od moře, líný sedlák, který neoře. Přesně touto pranostikou jsme zahájili dnešní hodinu předmětu člověk a svět práce, která byla zaměřena na práce pěstitelské. Protože nejsme líní sedláci, ale venkovním pracím ještě počasí příliš nepřeje, zaseli jsme úrodu přímo u nás ve třídě. Propojili jsme učivo s předmětem člověk a jeho svět, kde se právě bavíme o práci na zahrádce a setí a sázení rostlinek. Velmi se těšíme, jak se naší řeřiše bude dařit. A protože nikdo z prvňáků nevěděl, jak přesně řeřicha vypadá, budou pro nás výsledky setí velkým překvapením. Prozatím si žáci svou představu o řeřiše alespoň nakreslili, v průběhu příštích dnů ji budou porovnávat s realitou. Nejvíce se však všichni těší, až své výpěstky ochutnají!

fota

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.