Exkurze Biostatek Valeč – 1. a 3. třída

P1110157Středu 18. června si prvňáci a třeťáci zpříjemnili exkurzí na Biostatek Valeč. Od školy jsme odjeli krásným velkým autobusem již před půl osmou. Čekala nás totiž dlouhá cesta do Valeče. Tu si někdo krátil zpěvem, jiný zase spánkem nebo povídáním. Po deváté hodině jsme dorazili na místo setkání, kde už na nás čekal pan Vojtěch Veselý, který celý statek spravuje. Provedl nás překrásným zámeckým parkem, zde jsme obdivovali zajímavé sochy a neobvyklé a vzácné stromy. Dokonce jsme si vyzkoušeli udělat lidský řetěz po obvodu koruny starého platanu – ani všichni dohromady jsme tento obvod opsat nedokázali.
Hned po příchodu na statek nás přivítaly přátelské ovce, které jsme si mohli zblízka prohlédnout i pomazlit. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého z jejich života. Následovala prohlídka zahrádky, včelínu, kde mnozí poprvé v životě ochutnali propolis, a ukázka česání vlny. Zde jsme si všichni mohli vyzkoušet techniku česání a plstění. Na závěr jsme mohli ochutnat i zakoupit dobroty z místní výroby.
Věřím, že výlet byl pro všechny zábavou a toto dopoledne v prostředí úžasných Doupovských hor jsme si všichni užili.

fota

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída, 4. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.