Podzim v přípravné třídě

přípravka

Nastal nám podzim, překulil se do měsíce listopadu. Letní bouřky a horké dny už pominuly. Letos byl podzim krásný a dlouho nezvykle teplý a tak jsme si i my užili krásné „babí“ léto. Avšak sluneční paprsky zeslábly, častěji prší, dříve se stmívá a dny se zkracují. Začínají podzimní mlhy. Vítr fouká silněji, aby shodil listy ze stromů a vynesl draky k nebi. Je to však období, kdy je příroda barevná a veselá. V listopadu se vláda Podzimu krátí, vše utichá a připravuje se na dlouhou zimu, aby se zase na jaře zvířata, rostliny, stromy a celá krajina mohly probudit a rozkvést v celé své kráse.

Děti z přípravné třídy se ve svých činnostech inspirují právě přírodou. Nádherné barvy, které jsou v přírodě právě v tomto období, se nám staly inspirací k výtvarnému a kreativnímu tvoření. Děti pracovaly individuálně i ve skupinách, kreslily, malovaly, vyráběly z papíru, tvořily koláže z přírodnin. Z jejich prací vznikla krásná podzimní výstava, kterou můžete obdivovat v galerii.

Podzim nás baví stejně jako jaro nebo léto i zima!

Něco z našich činností z uplynulých dnů:

  • každé úterý cvičíme v tělocvičně
  • po TV nás navštěvuje p. uč. Holubová a zasvěcuje nás formou hry do anglického jazyka
  • navštívili jsme naši spolužačku Rozárku, která nás pozvala na návštěvu, protože je po operaci kýly a už se jí po nás stýskalo stejně jako nám po ní
  • slavili jsme jako celá škola Halloween – v naší třídě se objevili různá strašidla, která přinesla spoustu dobrot a dobré nálady
  • často chodíme ven, aktivně využíváme lanové centrum za školou
  • zpíváme, učíme se básničky, čteme pohádky
  • modelujeme, kreslíme, stříháme, lepíme
  • povídáme si, dbáme na slušnou a kamarádskou atmosféru v naší třídě

 

Děkuji rodičům za aktivní spolupráci.

Přejeme všem krásný a aktivní podzim!

Dagmar Masarovičová

foto

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.