Svatomartinské pečení u druháků

P1110877Vzhledem k blížícímu se svátku všech svatých i nesvatých Martinů jsme si s druháky uspořádali hodinu pečení ve cvičné kuchyňce. Pro děti to bylo překvapení a vůbec netušily, kam jdeme. V kuchyňce mnozí z nich byli poprvé, o to více si to zde užili. V rámci předmětu člověk a svět práce máme za úkol připravovat i drobné pokrmy, proto jsem vybrala právě svatomartinské rohlíčky-ač v trochu netradiční podobě. Jako náplň si skoro všichni vybrali čokoládu – jak jinak. A rohlíčky motali jako praví pekaři. Aby nám doba pečení lépe uběhla, převyprávěli jsme si společně legendu o svatém Martinovi, kterou už známe z loňska. Poté jsme si vybarvili obrázek s motivem Martina a žebráka a už jsme mohli ochutnávat!

fota

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.