Canisterapie s leonbergery

Dnes jsme se v tělocvičně naší školy seznámili s novými kamarády. Přišel mezi nás pan 83383350_545025383022377_331450941289005056_nStránský, který nám předvedl dva své parťáky – překrásné, huňaté psy – leonbergery. Pejsci se nám představili a ukázali nám, co umí. Velký zážitek máme z kontaktu s nimi – mohli jsme si je pohladit, povodit na vodítku a dát jim piškůtek. Už nám nebude cizí slovo canisterapie – tedy pozitvní působení na potřebné osoby prostřednictvím speciálně vedeného nebo cvičeného psa.  Takový konakt se psem je velice prospěšný např. pro staré lidi, pro lidi trpící psychickými poruchami a taky pro děti v dětských domovech, kde je takový pes pro děti kmaarádem a lépe se tak vyrovnávají se ztrátou rodiny.  Děkujeme za pěkný zážitek a už víme, že ani velkých psů se nemusíme bát!

Dagmar Masarovičová

fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.