S mariánskolázeňskou veverkou Karolínou za poznáním, 2. a 3. třída.

thumbnail_IMG_6469thumbnail_IMG_6396Dne 14. října 2021 se žáci 2., 3. třídy vypravili na celodenní výlet do Mariánských Lázní. Jak již bylo zmíněno v samotném názvu, procházkou je provázela veverka Karolína, jejíž znak byl umístěn na jednotlivých stanovištích a dle obdrženého plánku z Infocentra a plnili dané úkoly. Cesta za poznáním začala na kolonádě přímo u Zpívající fontány, kdy si děti vyslechly skladbu “Titanic”. Cestou k pavilonu se také dozvěděly, že Mariánské Lázně v minulosti navštívil německý básník Johann Wolfgang Goethe se svou mladou přítelkyní Ulrikou, které mohly spatřit na kolonádě. Při jedné ze stanovišť a to v pavilonu Křížového pramene si druháci, třeťáci prohlédli speciální nádobu na pití pramenů – tzv. pítko a současně měli možnost ochutnat Křížový pramen. Většina se shodla, že pramen má slanou chuť. Poté, co se všichni výletníci posilnili výbornou oplatkou, poznávali další stanoviště: hotel PACIFIK, který stojí na samém konci hlavní ulice, kostel Nanebevzetí Panny Marie, do kterého vede 33 schodů, nejstarší a největší hotel ve městě, kde se nacházejí proslulé Římské lázně, jehož název zní NOVÉ LÁZNĚ a na konci promenády Karolinin pramen, ve kterém se nachází 3 léčivé prameny. I přesto, že počasí nebylo zrovna příznivé, děti si výlet užily a následně společně vyluštily křížovku a z infocentra obdržely malý dárek.

Znění křížovky: “Dej si oplatku”!

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída, 5. třída, Třídy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.