Projektový den – „Ekosystém lesa“

IMG_20211119_100208Krásný pátek 19.11. si užili naši čtvrťáci, kteří vyrazili obecním autobusem do kynžvartských lesů, kde strávili den s lesníky – manželi Šedivými. Ti nás vzali na příjemnou procházku podzimním lesem. Tím ale naše společné dopoledne samozřejmě neskončilo – práci lesníka jsme si vyzkoušeli úplně všichni, odklízeli jsme klestí, sázeli stromky a dozvěděli jsme se spoustu nových a přínosných informací od odborníků. Po práci, při níž jsme si užili spoustu legrace, přišla veliká odměna – pečené buřty, které na čerstvém vzduchu chutnaly ještě lépe než obvykle! Do školy jsme se vraceli příjemně vyčerpaní a pořádně zablácení – jako správní lesní dělníci. Druhá část projektového dne už probíhala ve třídě, kde si žáci pokusili plakát lesa vytvořit sami na základě nabytých znalostí. Veliké díky za parádně prožité dopoledne patří hlavně manželům Šedivým, ale samozřejmě i panu řidiči Jadlovskému, který nás i jako umazance dovezl zpět do školy. Těšíme se na další výpravu do přírody!
fota

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.