GOAML – projekt přírodovědná laboratoř

V pondělí 22. 11. jsme s devátou třídou vyrazili akci, která se konala na střední škole – Gymnasium a Obchodní akademie Mariánské Lázně.

Sraz ve škole jsme měli již v sedm dvacet, protože ten den bylo vyhlášeno celoplošné testování na základních školách. Po otestování všech žáků jsme od naší Žandovské školy odjížděli obecním autobusem, NEGATIVNÍ, ve tři čtvrtě na osm.

A proč jsme vlastně na tuto školu jeli? Vlastně malinko nahlédnout do budoucnosti některých z nás, kteří se budeme hlásit na střední školy. Abychom si reálně vyzkoušeli zážitkovou výuku.

Po vstupu do majestátní historické budovy na nás dýchla atmosféra minulosti. Velmi vřele nás přivítali.  Odvedli nás do 2. patra, do učebny, kde nás už čekal pan učitel Mgr. Kučera. Ukázkové hodiny zeměpisu byly super. Byly inspirativní a naučily nás i něco nového. O přestávce nám bylo ukázáno zázemí a školní bufet, který byl bohatě zásobený.

Další výukový blok byla biologie s paní Mgr. Šimůnkovou. Perfektní hodina, kdy jsme pracovali s mikroskopy a žáci si mohli vše sami vyzkoušet.

Poslední dvě hodiny jsme zažili fyziku s panem Bc. Větrovským.  Obvvkle nepříliš oblíbený předmět žáky velmi bavil, neb byl pojat opět zážitkově.

Ivana Chán

 

Samotné reakce žandovských žáků:

,, Příjemní učitelé, s kterými je učení zábava. ,,    Škola se mi líbila, byli tam dobrý učitelé.  ,,

,, Škola byla hezká a měli tam příjemné učitele. ,,   Na gymnáziu to bylo moc hezké.  ,,

,, Bylo to tam hustý. ,,    ,, Na gymplu se mi líbilo a přemýšlím o tom, že tam půjdu na střední školu. ,,

,, Jsou tam v pohodě učitelé. Přírodopis mě moc bavil. ,,   ,, Hodiny byly postavené rozumně, zábavně a zajímavě, byly obohaceny různými pomůckami. Na biologii to byly mikroskopy a na fyzice to byla mechanická stavebnice. Ze školy i z budovy jsem měl dobrý pocit. Za mě byla návštěva školy povedená.“

1637681046379

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.