Průša pro školy

smartPrůša pro školy, co to zase je? Možná jste si při přečtení nadpisu položili stejnou otázku, na kterou vám ráda odpovím. Jedná se o skvělý program firmy ORIGINAL PRŮŠA, jednoho z našich nejmodernějších výrobců 3D tiskáren v Evropě, do něhož se přihlásilo již na 800 škol v ČR. ZŠ a MŠ Dolní Žandov je jednou z nich. V rámci výuky se tak budeme moci pokusit zprostředkovat i našim žákům úvod do základů 3D tisku a práce s vývojovým programem Autodesk Tinkercad. V současné době procházejí 2 pedagožky naší školy školením v tzv. Průša Academy a již a brzy se do 3D tisku pustíte i vy, naši žáci! Po schválení prvního podaného projektu nám byla na školu doručena tiskárna i3 MK3S+ se zásobou filamentu pro tisk v celkové hodnotě cca 30 000 Kč. Pokud bude úspěšný i následný projekt, kde budeme potřebovat i vaši spolupráci, přejde tato tiskárna do plného vlastnictví školy  a budeme ji moci využívat bez omezení. Jak ani učitelé o prázdninách nelení a vzdělávají se můžete vidět v galerii.

fota

Příspěvek byl publikován v rubrice 7. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.