Páťáci na farmě Kozodoj

1650968228405Když jsme s páťáky vybírali program z nabídky ekologické farmy Kozodoj, volba byla jednoznačná. Program „Co se skrývá za vůní chleba“ totiž sliboval, že budeme péct chléb. Vaření a pečení je u třídy velmi oblíbenou činností. Kromě pečení jsme se měli seznámit s historií pěstování a využití obilí, pečení chleba…. Když jsme v pondělí dorazili na místo, bylo bohužel vše jinak. Na farmě totiž probíhala neplánovaná odstávka elektřiny. Paní lektorka nám nabídla náhradní program. Velkou část dopoledne jsme strávili s tamními zvířaty – s ovcemi, koňmi, oslíky, poníkem, lamami, pštrosy, kozami, prasaty, králíky, drůbeží, kočkami a psem. Dozvěděli jsme se o nich mnoho zajímavého z oblasti jejich chování, soužití s člověkem, také konkrétní příběhy zvířat z farmy. Většinu zvířat jsme mohli dle libosti hladit, některá i chovat. Do Žandova jsme se sice vrátili mírně zašpinění, ale se spoustou dojmů a s úsměvem na tváři.
fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 7. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.