Výlet s německými kamarády do ZOO Plzeň

7EE0088E-56AB-402E-BD49-DFD52F10C881Dne 21. června 2022 se uskutečnilo další společné setkání díky projektu „Deutsch-Tschechische Grundschulbegegnungen“, které proběhlo tentokrát v Zoologické a botanické zahradě města Plzně.

Tentokrát jsme se setkali ve velkém počtu: žáci 2. a 3. třídy Základní školy Dolní Žandov, žáci 1. třídy 6. Základní školy Cheb a žáci ZŠ Nagel a ZŠ Tröstau. Po společném přivítání, jak v českém, tak i v německém jazyce jsme se rozdělili do 4 skupin a vydali se objevovat expozice a zvířata. Všichni žáci před samotnou prohlídkou obdrželi bílá trička s logem projektu. Zajímavá část byla expozice vlků, zubrů, statek a unikátní Česká řeka. V poledne se děti posilnily výborným obědem v restauraci KIBOKO a v horkém dni se ochladili zmrzlinou. Po tomto jsme se vydali na další prohlídku např. všech pavilonu. Po skončení exkurze jsme se opět pozdravili v obou jazycích.

Tento první letní den byl velmi vydařený a příjemně strávený společně se žáky ZŠ Nagel a ZŠ Tröstau.

album fotek

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída, 5. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.