15.6. Pasování prvňáčků

289110350_170140262146942_5436705877933278349_n

Středa, 15.6., byla pro naše budoucí prvňáčky velkým dnem. Naši nejmladší žáčci předškoláčci sice nevěděli, co si pod názvem „Pasování“ představit, ale věděli, že se budou loučit s obdobím dětských her a v září usednou do lavic první třídy jako opravdoví školáci. Pásováno bylo 15 dětí z přípravné třídy a 7 dětí z mateřské školy. Podpořit a pogratulovat jim přišla paní starostka i pan místostarosta, všichni zástupci základní školy a také jejich budoucí paní učitelka

Děti měly připravené pro své nejbližší krátké pásmo písniček a říkanek, poté následovalo divadelní představení herců Západočeského divadla Cheb. Představení děti ukončily tancem a již se těšily na pasování. Pan školník Humpl každého poplácal pravítkem po ramenou a pasoval ho na prvňáčka. Po gratulacích následovala zábava a občerstvení.

Budoucím prvňáčkům přejeme, aby jejich krok do 1. třídy byl radostný a učení bylo pro ně vždy zajímavou hrou plnou krásných zážitků.

Fotografie zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.