Projektový den na GOAML

V pondělí 7. listopadu se žáci 8. ročníku zúčastnili projektového dne na Gymnáziu a obchodní akademii v Mariánských Lázních. Tento výukový blok byl zaměřen na přírodovědné vzdělávání.

Leontýna Dvořáková, žákyně VIII. třídy, popisuje pobyt na GOAML takto:

„Během dopoledne jsme navštívili tři učebny. V laboratoři chemie si pro nás pan učitel připravil tři pokusy, z nichž jsme si jeden mohli vyzkoušet sami. Všechny experimenty se týkaly oxidu uhličitého a o něm jsme taky načerpali plno nových a zajímavých informací.

V učebně biologie jsme se seznámili s mikroskopováním a poznávali jsme různé druhy mechorostů. Pro další individuální studium jsme si odnesli sedm zalaminovaných vzorků mechů – travníku, ploníku, štírovce, dvouhrotce, prameničky, drabíku a kostrbatce.

V laboratoři fyziky jsme formou hry určovali těžiště u různých předmětů. Poučili jsme se, jak ho můžeme využít v praktickém životě, třeba v rozložení váhy ve školním batohu. Ke konci hodiny jsme si zasoutěžili ve stavění mostu ze starých nepoužívaných učebnic.“


											
Příspěvek byl publikován v rubrice 8. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.