Svatý Martin v 1. třídě

Svatomartinský týden jsme si v první třídě náležitě užili. V českém jazyce jsme poslouchali legendu o sv. Martinovi, další hodinu jsme zhlédli loutkové divadlo na téma jeho života. Husu ani víno jsme sice neochutnali, ale při pracovních činnostech jsme Martinovi vyrobili krásného bílého koně. Poslední páteční hodinu jsme strávili v jedné z našich nejoblíbenějších školních místností – ve cvičené kuchyňce. Zde jsme se učili pracovat s těstem a každý si umotal skvostný svatomartinský rohlíček. Aby nám čekání na hotovou pochoutku lépe ubíhalo, dlouhou chvíli jsme si zkrátili povídáním o tom, co jsme si o Martinovi zapamatovali – jako pomůcka nám sloužila tematická omalovánka. Rohlíčky se všem náramně povedly a my jsme se na víkend vydali s plnými bříšky.

odkaz na fota: https://zsmsdolnizandov.rajce.idnes.cz/Svaty_Martin_I._tr./

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.