Projektový den ve výuce – „Malí architekti“

I přes neustálou nepřízeň počasí se žáci přípravné a první třídy nezalekli důležitého úkolu pro tento týden a stali se na chvíli malými architekty. Se svým kreativním projektem zaměřeným na enviromentální výchovu nás totiž přijela navštívit Mgr. Kateřina Filková – lektorka projektu Ekoškola a zakladatelka Lesní mateřské školy Čtyřlístek v Mariánských Lázních. V rámci projektového dne si žáci vyzkoušeli role projektantů, zahradníků, architektů, vedení školy, rodičů, školníků, učitelů, fotografů… Prostě přebrali role všech osob, které jsou pro tvorbu tak důležitého projektu, jakým školní zahrada bezesporu je, potřeba. Fantazie dostala zelenou a žáci mohli objevovat, co vše by nám zahrada mohla poskytnout. Zároveň se velmi citlivým způsobem seznamovali se zákonitostmi přírody, ekologií a ochranou životního prostředí. Náš projektový den jsme tak spojili se Dnem pro školu v rámci projektu Hrdá škola a snažili jsme se společnými silami vytvořit model školní zahrady tak, aby sloužila nám všem. Výstupem celého dopoledního bloku ale nejsou jen jednotlivé modely s různými zákoutími, které děti vyrobily. Podstatná byla kooperace ve skupinách, nastartování ekologického smýšlení a úmysl přistupovat k přírodě jako daru, jenž musíme chránit. Za zmínku stojí, že děti by rády vybudovaly záhonky s květinami pro včely, hmyzí domečky, trampolíny a v neposlední řadě by rády chovaly zvířata a pěstovaly ovoce a zeleninu.

Fota PT:https://zsmsdolnizandov.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_ve_vyuce_-_PT/

Fota 1. třída: https://zsmsdolnizandov.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_ve_vyuce_-_1._tr./

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. třída, 2. třída, Akce, Šablony III. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.