Exkurze po Praze

12.5.2023 žáci 5. ročníku vyrazili do Prahy. Dopoledne nás čekala procházka Prahou a odpoledne program Praha hravě – Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě.

Na Karlově mostě děti zjistily, jak Karel IV zajistil pevnost mostu a proč má hlavu na stranu. Společně našly ledňáčka, Bruncvíka, Sv. Jana Nepomuckého. Objevily, kde sídlí politici a co vybojoval Bruncvík pro české země. Na Kampě děti v týmech hledaly s mapičkou jednotlivá stanoviště, zjistily informace o sochách, stromech, miminkách, mlýnských kolech. Všichni jsme si krásně užili slunečního dne v Praze a večer jsme se vrátili vlakem do Dolního Žandova.

foto

Příspěvek byl publikován v rubrice 7. třída, Akce, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.