Halloweenský den ve druhé třídě

Předprázdninovou středu jsme si ve druhé třídě užili naplno. V rámci dvou posledních vyučovacích hodin jsme si připomněli anglosaský svátek, který se jako tradice pomaluje zabydluje i v naší zemi – Halloween. Žáci se s ním seznámili prostřednictvím krátkých strašidelných historek, které popisovaly samotný vznik svátku a jeho šíření zejména v anglicky mluvících zemích. V hodině člověk a svět práce jsme si společně vyrobili svoje „mumiáky“ – typické představitele strašidelných převleků využívaných právě pro oslavy svátku Halloween. Atmosféru dokreslila pestrá výzdoba třídy a perfektní tematicky laděné občerstvení – našim skvělým cukrářkám moc děkujeme.

odkaz na fota: https://www.rajce.idnes.cz/zsmsdolnizandov/album/halloween-u-druhaku

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída, OP JAK. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.