Čtenářská dílna „Rodina“

V pátek 24. 11. se druháci a třeťáci pustili do další společné dílny čtení s názvem Rodina. Tentokráte jsme si jako cíl stanovili upevňování čtenářských dovedností, rozvíjení gramotnosti digitální a v neposlední řadě také spolupráci žáků a pedagogů napříč třídami. Žáci se nejprve seznámili s textem o Smutných rodičích, každá skupina volila jinou čtenářskou strategii – někdo předčítal ostatním, jiní se střídali po větách nebo po rolích. Po práci s textem přišla na řadu práce na tabletech, kde se přes QR kódy žáci dostávali k jednotlivým cvičením zaměřeným na porozumění textu. V závěru hodiny jsme si již všichni společně zahráli známou hru „šibenice“, při níž jsme se snažili odhalit názvy členů rodiny tak rychle, aby se nám sněhulák nestačil rozpustit.

odkaz na fota: https://www.rajce.idnes.cz/zsmsdolnizandov/album/ctenarska-dilna-rodina

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída, 3. třída, OP JAK. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.