Listopadové týdny –  Fyzika ve škole.

Poslední dva týdny v listopadu byly pro děti 2. stupně ve znamení fyziky.

V rámci projektu O2 Chytrá škola se žáci 2. stupně nejdříve zúčastnili školení firmy Edufor, seznámili se s měřícími čidly na fyziku Vernier. Žáci si změřili sílu svého stisku, naměřili hluk ve třídě, rychlost reakce na podnět, koncentraci kyslíku v plicích a teplotu ohně. Též zjistili, že při pokusu posypání silnice solí může vzniknout teplota až -15°C. Dále se dozvěděli, že i hrášek umí dýchat. Pochopili, jak je důležité větrat kvůli správné koncentraci CO2. Díky této nadaci O2 děti zjistily, že i fyzika může být zábavná a je všude kolem nás.

Od Západočeské univerzity si škola zapůjčila v rámci projektu LabIR Edu termokamery s cílem ukázat žákům 2. stupně, co vše se s nimi dá pozorovat, například změnu teploty člověka zapříčiněnou pohybem, přenos tepla přes různé materiály, měření teploty při tření, kreslení na lavici rukou a únik tepla budovy školy.

Fotografie

Příspěvek byl publikován v rubrice 6. třída, 7. třída, 8. třída, 9. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.