Dopravní výchova v 5. třídě

Každý člověk, který se pohybuje v silničním provozu, by měl znát základní pravidla silničního provozu a měl by vědět, jak se chovat, aby nedošlo k nehodě či ke zranění. A právě žáci páté třídy se v rámci výuky dopravní výchovy vypravili na dopravní hřiště při DDM Sova v Chebu, aby si osvojili základy pohybu v silničním provozu a vyzkoušeli si, jak se v provozu pohybovat na kole.

Výuka byla rozdělena do dvou částí. První část byla teoretická a děti se seznámily se základními pravidly ježdění na kole po komunikacích, jak funguje provoz na křižovatkách a seznámily se s nejčastěji užívanými značkami. Druhá část byla věnována praxi. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina šla na dopravní hřiště trénovat znalosti, které se dozvěděli při teoretickém bloku. Druhá skupina měla připravenou jízdu zručnosti, která se skládala ze slalomu, průjezdu úzkým žlábkem, průjezdu zúženým prostorem a zastavení na přesnost. Po 40 minutách se skupiny vyměnily, aby si každý mohl vyzkoušet zručnost i pohyb na hřišti. Děkujeme paní Korelusové z DDM Sova za výuku a panu Jadlovskému za bezpečný převoz tam a zpět.

Příspěvek byl publikován v rubrice 6. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.