První krůčky (vlastně kroky) ve škole…

240920131679

Měsíc nového školního roku je za námi a nejen rodiče prváčků jistě zajímá, co nového v naší třídě? Je toho opravdu hodně. Všichni si jistě pamatujete, jak těžký a náročný byl i Váš začátek ve škole a nejinak je i letošním prvňáčkům. Někdy je nám opravdu veselo, třeba v hudební výchově, kde nejen zpíváme, ale také tancujeme, hýbeme se, procvičujeme celé tělo a také hrajeme různé „zpívací“ hry. Někdy je nám také trošku těžko a nejvíc tehdy, když se nám něco nedaří, něco zapomeneme doma, něčemu nerozumíme. Takových chvil je (doufám) velmi málo. My, jako nejmenší z celé školy (spíš nejmladší, protože někteří prváci jsou už chlapáci!), se potýkáme se správným držením tužky, psaním do písanek, čtením prvních slov, rovnáním  písmenek do desek. Také se střídáme v zamykání šatny a rozdávání sešitů. Ve čtení jsme pokročili o veliký kus dopředu – už přečteme to nejkrásnější slovo na světě – MÁMA! Také začínáme psát číslice, chceme, aby byly všechny stejně velké, úhledné a čistě napsané! Pomáhá nám i pan Bedřich Chytrý, se kterým se lépe orientujeme v sešitech. Je nás 18, ale máme už spoustu kamarádů z jiných tříd i v říši zvířátek – například oslíka, který nás hlídá, abychom se hezky a slušně chovali. V matematice používáme k počítání i knoflíky a fazole, a proto nám hodiny velmi rychle utíkají. Snažíme se dodržovat třídní pravidla a především se učíme být kamarádi! Držte nám všichni palce, aby nás další nelehké měsíce bavily úplně stejně jako září, které je již minulostí!

Mirka Masarovičová

240920131680

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.