Návštěva Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy Cheb

IMG_8826Naše základní škola se zapojila do projektu EU Střední zdravotnické školy Cheb. V rámci tohoto projektu čekají na žák osmé třídy dvě návštěvy zdravotnické školy. První návštěva proběhla již tento pátek 7. 2. Osmáci obcházeli různá stanoviště, kde se seznámili s různými pomůckami používanými ve zdravotnictví a vše si mohli na vlastní kůži vyzkoušet. Byli seznámeni s první pomocí a mohli si vyzkoušet resuscitaci figuríny. Na dalším stanovišti je čekalo povídání o srdci, krvi a plicích. Zajímavé byly principy vodoléčby, kde si vyzkoušeli perličkovou lázeň na nohy a inhalaci minerální látky. V tělocvičně jim žáci zdravotnické školy změřili tep před námahou a po námaze. Mimo jiné byl všem žákům změřen tlak a hladina kyslíku v krvi.  Nejvíce jsme se však  pobavili při přenosu zraněné na nosítkách.

Příští návštěvu čeká osmáky exkurze na krajskou hygienickou stanici v Chebu.

Děkuji Střední zdravotnické škole za přizvání k projektu a děkuji všem osmákům za výborné chování a spolupráci!

B. Dúcka
Fotky z akce

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.