Noc kostelů

V pátek 23. května se u příležitosti celorepublikové akce Noc kostelů poprvé otevřely i dveře kostela sv. Michaela v Dolním Žandově. Akce byla zahájena v 18 hodin úvodním slovem, po kterém následovala hudební a pěvecká vystoupení dětí z mateřské a základní školy. Na flétny pak zahrál dechový soubor Základní umělecké školy v Mariánských Lázních, který trénuje pod vedením pana učitele Hovorky. Před krátkou přestávkou vystoupila ještě paní Miroslava Trepková, která představila návštěvníkům výstavu ručních prací a pozvala všechny případné zájemce do klubovny v budově bývalého obecního úřadu, kde se členky Klubu přátel Dolního Žandova každé úterý pravidelně scházejí. Druhou část programu zahájilo pětadvacetiminutové pásmo poezie, obrazu a zpívaného chorálu s názvem Popelka Nazaretská, celou akci zakončila hudební variace německého varhaníka.

Foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.