Vážení rodiče.
Každý z nás má jistě celou řadu přání, velkých i malých. Jedním z těch mých je to, aby Vaše děti rády vzpomínaly na základní školu. Učitel primárního stupně vzdělávání je jedním z nejdůležitějších lidí v životě člověka vůbec. Děti se ve škole osobnostně a postojově formuje, a pokud tato vize pokračuje a prolíná se s domácí výchovou, máme vyhráno. Z dětí budou slušní, respektující a respektovaní dospělí. Naše kantorská zodpovědnost sahá od přípravy po podmínky, za jakých Vaše děti vzděláváme. Vaše zodpovědnost, tedy rodičovská, je (dle mého názoru) ta nejdůležitější. Přeji všem svým kolegyním od mateřské školy, přes první stupeň „základky“ k druhému, aby naše úsilí, elán a ideály nikdo a nic nepošlapal. Aby naše snaha vzdělávat a vychovávat byla i nadále takto kvalitní, vytrvalá a nestandardně srdečná. Protože kantorské břemeno správnosti, spravedlnosti a reprezentace sebe sama, naše denní nošení kůže na trh je obrovské. Člověk nesoucí takové břemeno a takovou zodpovědnost je hodný odměny a úcty.
Všem pedagogům a ostatním zaměstnancům školy, všem, kteří chápou a váží si učitele a jeho práce, přeji hezké prázdniny!

Mirka Masarovičová.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.