Školní výlet – 3. třída

IMG_3854Ve středu 10. června se uskutečnil náš školní výlet. Nejprve jsme se vydali na hrad Seeberg, který patří mezi nejstarší hrady na Chebsku. Byl postaven už na konci 12. století. Všem se líbila zejména hradní mučírna a figurína chebského kata K. Hussa při stínání. Další zastávka následovala v Žírovicích. Motýlí dům – to je tropický skleník, kde je možné vidět exotické motýly, a to celý jejich životní cyklus od vajíčka po housenku, kuklu až po dospělého motýla. Neméně zajímavé byly i poměrně rozsáhlé sbírky motýlů preparovaných. Téměř každý si zde na památku zakoupil nějaký motýlí suvenýr. Závěr našeho výletu byl o pár km dál, na SOOSu, který patří mezi nejvýznamější přírodní rezervace v Česku. Protože byl čas oběda, snědli jsme své řízečky, obložené chleby a rohlíky. Prohlídku jsme začali v muzeu, tedy DINO pavilonu s velkoplošnými reprodukcemi Zdeňka Buriana. Zaujaly nás také modely pravěkých ještěrů v životní velikosti. Prošli jsme si stanici pro záchranu handicapovaných zvířat a následně celou naučnou stezku. Naši pozornost upoutaly bublající mofety vytvářející bahenní sopky, zápach vyvěrajícího oxidu uhličitého a ochutnali jsme Císařský pramen. Počasí nám tentokrát přálo, takže jsme domů jeli všichni spokojeni.

fotky z výletu

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.