Wildpark Waldhaus Mehlmeisel

SONY DSC
V letech 2012 – 2013 byl realizován velký česko-bavorský projekt Příroda spojuje – sv. Linhart. Bavorským partnerem byla obec Mehlmeisel. Projekt se zaměřil na možnosti prezentace různých typů krajin. Díky projektu byl v Karlových Varech revitalizován historický lesní objekt sv. Linhart a byly vybudovány bezbariérové dřevěné mimoúrovňové chodníky a pozorovatelny zvěře. Bavorský partner nově uspořádal a rozšířil stávající obory (včetně výběhu pro vzácného rysa) nad německou obcí Mehlmeisel.
Do lesoparku se vydali v pondělí 21. listopadu i žáci naší školy. Zblízka viděli zvířata, která nepotkávají každý den, a díky poutavému výkladu ředitele lesoparku se dozvěděli i mnoho zajímavého o jelenech, divokých prasatech, mývalech, jezevcích, kunách, divokých kočkách, veverkách, rysech, sněžných zajících a tetřevech. Cestou zpět si za doprovodu plyšových zvířecích kamarádů prohlédli v partnerském městečku Nagel bylinnou zahradu s dřevěnou vyhlídkou.

Foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.