Návštěva plzeňského parlamentu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV pátek 12.5.  navštívil naši školu parlament z plzeňské 22. základní školy Max – Syčáci. Nejprve si plzeňští parlamenťáci prohlédli prostory školy a vyměnili si s Čápaty zkušenosti  z fungování školního parlamentu. V poledne si společně opekli buřty, žandovský chleba od Hnátů zmizel velmi rychle. Děkujeme Hnátům za sponzorský dar.

Zároveň děkujeme týmu uklízecích za přípravu ohniště, suchého dřeva, prutů na opékání,.. a paní ředitelce za výbornou buchtu.

Vrcholem akce bylo prožitkové odpoledne, které připravil Bc. V. Koloc z neziskové organizace Traicont. Úkolem dětí bylo např. zvládnout vodní tok na třímístných lyžích, naplnit nádobu vodou tak, aby se zapojil každý člen skupiny,  dostat členy skupiny 60 cm nad zem, poslepu zasáhnout dřevcem protivníka v kruhu, doběhnout co nejdále na gumovém laně. V závěru akce si mohli všichni vyzkoušet alholové brýle.

S „Maxíky “ už jsme domluveni na podzimní návštěvu Čápat v Plzni.

fotky z akce

Příspěvek byl publikován v rubrice Čápata - žákovský parlament. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.