Školní výlet 3. třídy – Plzeň

P1090647V pondělí 26. 6. se na svůj školní výlet do Plzně vydala třetí třída. Protože nejsme žádní strašpytlové, rozhodli jsme se navštívit místní Muzeum strašidel. Milá paní průvodkyně nás na začátku prohlídky uvedla do tajuplné říše skřítků, strašidel a čarodějnic. Také nás vyzkoušela z „pohádkologie“, v níž jsou mnozí z nás opravdu přeborníci. Poté jsme se již mohli odebrat do děsivého plzeňského podzemí – někteří se svým strachem museli velmi bojovat! Linuly se odtud totiž hrůzné skřeky a kvílení… Zde jsme se dozvěděli vše o strašidelných plzeňských pověstech, dokonce jsme i zjistili, proč má vlastně Plzeň ve znaku velblouda. Odměnou za překonání vlastního strachu nám byla třídní honba za pokladem, při jehož hledání museli žáci co nejlépe spolupracovat, aby odhalili, kam skřítek Šiškula kufr s odměnami schoval. Další naše kroky vedly na náměstí, kde jsme obdivovali dominantu města Plzně – katedrálu svatého Bartoloměje, zde jsme si každý sáhli na pověstného andělíčka a něco hezkého si přáli. Úkryt před horkým počasím nám poskytlo OC Plaza, kde jsme se občerstvili a čas zbyl i na nákup dárečků. Moc děkuji všem, kteří se výletu účastnili, byli jste skvělí! Za celou třídu bych ráda poděkovala i OÚ Dolní Žandov za zapůjčení autobusu a panu Jadlovskému za to, jak trpělivě a ochotně nás vyváží všude, kam si zamaneme. :)

fota z výletu

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.