Deváťáci hradní čeládkou

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve středu a ve čtvrtek na svůj poslední školní výlet vyrazila 9.třída. Na tyto dva dny se z deváťáků  stala hradní čeládka. Na Horní hrad jsme přijeli v deset ráno a hned na nás čekal první bod programu – návštěva kovárny, bylo nám vysvětleno a názorně předvedeno, jakým způsobem se zpracovává kov. Někteří žáci si to i sami vyzkoušeli. Dále nás čekala návštěva botanické zahrady. V odpoledních hodinách jsme si prošli hrad a odpracovali jsme si dřevo na večerní opékání. Deváťáci uklízeli dřevo, připravili pokoj pro hosty, dali štěrk na hradní nádvoří, shrabali listí a zalili květiny. Za dobře odvedenou práci žáci dostali odměnu v podobě kofoly a nanuku. Večer jsme si společně sedli k ohni a upekli buřty. Poté jsme se odebrali do svých komnat, kde jsme si zahráli společenskou hru a pak hned na kutě. Čtvrteční program musel být kvůli deštivému počasí na poslední chvíli pozměněn. Bohužel sešlo z návštěvy karlovarské kolonády. Náhradním programem bylo shopování. Po dohodě s žáky jsme se zastavili v nákupním centru Varyáda, kde jsme si všichni koupili poslední kousky na letní dovolené.

Výlet se nám velice vydařil. Ani špatné počasí nám nezkazilo poslední společné zážitky ze základní školy. Deváťákům děkuji za bezproblémový průběh výlet a výbornou náladu, díky které jsme si výlet náležitě užili.

Dále děkuji panu Jadlovskému za bezpečnou jízdu a obecnímu úřadu za zapůjčení autobusu.

fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 9. třída 2016/2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.