Exkurze 5. třída – hasičská stanice Mariánské Lázně

IMG_20180416_094815V pondělí 16. 4. navštívili žáci 5. třídy hasičskou stanici v Mariánských Lázních. Díky této exkurzi měli možnost se blíže seznámit s profesí hasiče. Páni hasiči byli tak milí, že páťaky nechali všude nahlédnout. Ukázali jim veškerou techniku, auta si mohli prohlédnout pěkně zblízka. Dále jim hasiči speciálně vyhlásili poplach a ukázali, jak vypadá příprava výjezdu, včetně sjezdu po tyči, který žáky velmi zaujal. Hřebem této exkurze byla jízda ve čtyřkolce, která tuto exkurzi učinila nezapomenutelnou.

Exkurze se velmi vydařila, za což bych chtěla poděkovat svým páťákům, kteří dodržovali všechny instrukce a pokyny. Veliké díky patří členům požární stanice, zejména směně C, která žáky prováděla a veliteli požární stanice Martinu Gaierovi, který nám tuto exkurzi umožnil. V neposlední řadě děkuji obci Dolní Žandov a panu Jadlovskému za poskytnutí dopravy.

fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 6.třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.