Tonda Obal na cestách

IMG_20181121_103604Dnes naši školu, všechny naše třídy, navštívili lektoři s programem Tonda Obal na cestách. Během této akce se žáci dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí.

Žáci se dozvěděli, jak se zvětšuje odpadkový kontinent a jaká rizika z něj vyplývají, z čeho se skládá odpad v naší popelnici (více jak polovinu je možné recyklovat), jak dlouho se v přírodě rozkládají vyhozené předměty a mnoho dalšího. Také si zahráli hru. Byly jim rozdány karty s namalovanými odpadky, které museli vhodit do správného kontejneru. Přednáška byla zakončena ukázkou různých předmětů vyrobených z tříděného odpadu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.