Různá povolání – zaměstnanci věznice v Kynšperku nad Ohří

IMG_20190124_092748Dnešní besedou pokračoval projekt v rámci hodin ČaSP, kde se žáci seznamují s lidmi různých profesí. Jako druzí pozvání přijali zaměstnanci věznice v Kynšperku nad Ohří – personalista Bc. Jiří Prančl a odborný zaměstnanec (vychovatel) Bc. Ivan Zugárek. V úvodu žákům představili všechna povolání (strážní, dozorci, vychovatelé atd.), která se ve vězení vyskytují. Také jim sdělili vše, co pro výkon těchto pozic potřebují – zdravotní prohlídky, nástupní kurz, vzdělání, psychické a fyzické testy, znalost právních předpisů atd. V další části byli žáci seznámeni s životem vězňů, jejich vězeňským režimem, právy a povinnostmi. Beseda byla ukončena informacemi o návykových látkách a vznikem závislosti.

fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 8. třída, 9. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.