Různá povolání – úředník

54524930_2337727846504180_2658502851197665280_nProjekt „Různá povolání“, který probíhá v osmé třídě v rámci preventivního programu, pokračuje i v březnu. Do osmé třídy zavítal úředník. Toto povolání bylo reprezentováno panem Petrem Fischerem. V úvodu přednášky byly žákům podány obecné informace o úřadu. Žáci se seznámili s funkcí, významem a činností úřadů. Druhá část přednášky byla zaměřena na náplň práce pana Petra Fischera, jehož úřednické místo je na Městském úřadu v Aši, v úseku tajemníka, v právním oddělení, kde se zabývá všeobecnými přestupky. V tomto povídání byly žákům objasněny základní pojmy – trest, přestupek, polehčující a přitěžující okolnost atd. Přednáška byla ukončena rozdáním razítek do žákovských knížek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.