Přípravná třída

received_695477637632992V naší škole se opět otevřela přípravná třída. Činnost v přípravné třídě se mimo jiné zaměřuje na systematickou přípravu dětí na zahájení vzdělávání v základní škole, přičemž cílem je vybavit děti odpovídajícími dovednostmi a návyky; rozvíjeny budou řečové dovednosti, sociální a komunikační dovednosti, hrubá i jemná motorika, návyky sebeobsluhy a hygieny, časová a prostorová orientace, hudební a výtvarný projev, koncentrace pozornosti a další. Vzdělávací program upravený v duchu těchto zásad zaručí snadnější následující začlenění do vyučovacího procesu v 1. třídě, čímž se v důsledku předchází budoucím školním neúspěchům.

První dny byly plné překvapení a váhání, ale dnes je již vše změněné. Do třídy, kterou máme v hlavní budově školy, chodíme všichni moc rádi. Motem každého dne je heslo: „Je nás čtrnáct kamarádů, nikdo není nikdy vzadu!“ Každý den si hrajeme, zpíváme, kreslíme, cvičíme, chodíme ven a malinkými krůčky se připravujeme k zápisu do 1. třídy. Držte nám, prosím, palečky, abychom všichni všechno v pohodě zvládli.

Všem přejeme krásny podzim!

Děti z přípravky s p. uč. Dášou!
Fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 2. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.