ZÁŘÍ V MŠ

medvdciV měsíci září jsme si s dětmi vyprávěli o zážitcích z prázdnin. Děti se seznamovaly s kamarády ve třídě a zároveň se adaptovaly na prostředí MŠ. V průběhu měsíce jsme se zaměřili na tato podtémata: Já a moji kamarádi, Skřítek Podzimníček, Školková pravidla, Jablíčko na zahrádce a Houby v lese. Každé podtéma bylo motivováno vhodnými metodami a organizačními formami. Využívali jsme pestré didaktické prostředky i pomůcky.

Slavili jsme narozeniny kamarádů, shlédli divadelní představení, skotačili s bublinami, které nám připravili deváťáci, malovali křídami a v pondělí čeká starší děti výlet na ekofarmu. Seznámili jsme se s barvou a vytvořili krásné obrazy pomocí bramborových či jablečných tiskátek.

CO DĚLÁME VE ŠKOLCE ?

HRAJEME SI – jak hezky si dokážeme hrát, tak dobře budeme jednou pracovat
CVIČÍME, aby naše tělo bylo krásné a zdravé
ZPÍVÁME pro radost
POZNÁVÁME svět kolem nás, abychom mu dobře rozuměli
POSLOUCHÁME pohádky a
ŘÍKÁME si básničky, neboť v nich je ukryta lidská moudrost
MALUJEME, STŘÍHÁME, LEPÍME a VYRÁBÍME, abychom byli zruční a kreativní
PROCVIČUJEME naše smysly
KOMUNIKUJEME a používáme kouzelná slovíčka – prosím, děkuji, promiň
UČÍME SE mít svůj názor
HODNOTÍME své chování

fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.