Projektový den 3.tř – Do světa nevidomých

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dne 19.11. se žáci účastnili zážitkového semináře ,,BASIC“, který probíhal na naší škole ve 3. třídě. Přijeli k nám tři odborné lektorky z TyfloCentrumu KV a i slepý pán se svým psem Henkou. V úvodu jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, např. jak může člověk přijít o zrak, jak my ostatní můžeme postiženým lidem poskytnout pomoc, když je potkáme na ulici, jak …..bylo toho moc. Děti se podivovaly nad tím, že vodící asistenční pes může s pánem úplně všude, že cena takového psa je cca 250 tisíc. Dále bylo zajímavé vidět psa při plnění povelů, protože dokáže neuvěřitelné věci. Během celého dopoledne si žáci vyzkoušeli zážitkovou formou s klapkami na očích prostorovou orientaci, chůzi s bílou holí, sebeobsluhu, četli slepecké písmo, používali pomůcky k rozlišování věcí hmatem, výpočetní techniku, apod. Zahráli si i hry domino, člověče nezlob se, házení kostkou, počítání, pexeso, atd. vše tak, že nic neviděli. Do světa tmy jsem děti zavedla záměrně, aby si každý z nás vážil toho, že to máme, ale i že to můžeme ztratit. Velké dík patří lidem, kteří takovou propagaci dělají. Za milou návštěvu děkujeme především panu Emilovi M. a jeho pejskovi.
Slunce v srdci přejí žáci a pí učitelky. Děkujeme. J.Krejčíková

foto

Příspěvek byl publikován v rubrice 5. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.