Bezpečné užívání PC

IMG_20191206_110718V rámci preventivního programu se dnes žáci šesté a sedmé třídy zúčastnili přednášky o bezpečném užívání internetu a pohybu v něm. Výklad byl zahájen obecným představením výpočetní techniky a kyberprostoru. Dále byly představeny různé typy virů, které mohou napadnout náš počítač. Žáci se také dozvěděli, jak se jednotlivé viry projevují a jaká rizika z nich pro počítač vyplývají. Poté následovalo podrobnější představení spamů, scamů  a rizik posílání bitcoinové měny. Povídání bylo ukončeno praktickou ukázkou vytvoření neprolomitelného hesla a přezdívky, díky které se v kyberprostoru stáváme anonymními. V závěru přednášky si žáci mohli vyzkoušet virtuální realitu.

Příspěvek byl publikován v rubrice tr_9_2023. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.