Přednáška PČR – návykové látky

OLYMPUS DIGITAL CAMERADnes do 7. a 9. třídy zavítali prap. Bc. Jiří Soukup a vrchní inspektor nprap. Jiří Jančok, aby žákům pověděli něco o návykových látkách. Přednáška byla zahájena krátkým přehledem drog a jejich rozdělením na legální/nelegální a lehké/tvrdé. Dalšími tématy byly účinky drog a rizika, která vyplývají z jejich užívání, zejména nebezpeční předávkování. Přednášející se také zaměřili na rizika zdravotní a sociální. Oblast sociální byla podpořena fotografiemi bytů uživatelů a distributorů drog. Dále byla žákům popsána fyzická a psychická závislost. Posledním tématem výkladu byly trestně právní aspekty. Celou přednášku uzavírala tři krátká videa – účinky jednotlivých drog, změny v životě uživatelů drog a zátah na varnu.

Přednášejícím děkujeme za čas, který žákům věnovali, a za výklad, který byl doprovázen fotografiemi a poutavým vyprávěním.

 

fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 7. třída, 9. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.