PP – 6. třída – Jíme zdravě? 7. třída – Co říkáme světu?

 

IMG_20200212_115804Na přelomu února a ledna byl v 6. a 7. třídě realizován preventivní program. Činnosti probíhaly v rámci hodin VkZ.

6. třída se ve třech vyučovacích hodinách zabývala zdravou stravou. Během první hodiny byly žákům představeny zásady pitného režimu a také ochutnávali čistou vodu ochucenou pouze citronem a citronovou šťávou. Druhou hodinu se žáci seznámili s potravinovou pyramidou a učili se v ní orientovat. Třetí hodinu všechny nabyté znalosti převedli do svého vlastního projektu.

7. třída se během dvou hodin VkZ seznamovala se světem sociálních sítí a odhalovala jejich nástrahy a rizika. V úvodu žáci vypsali posledních sedm aktivit na svých sociálních sítích, popsali každou vloženou fotku, každý komentář. Dále vybrali ty, které by byli ochotni vyvěsit na nástěnku ve škole. Zde jsme si vysvětlili, že spojení soukromí a sociálních sítí není zcela správné. Program byl zakončen umístěním příspěvků na nástěnku.

fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice 6. třída, 7. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.