O vodě

OLYMPUS DIGITAL CAMERADne 10. května se žáci 6. třídy zúčastnili projektu „O vodě“.  Jak sám název napovídá, žáci se měli seznámit s vodou, kapalinou potřebnou pro náš život. Celý projekt byl rozdělen do dvou částí. V první části si žáci vyslechli krátkou přednášku.

Druhá část už pro ně byla podstatně zajímavější. Sami si mohli vyzkoušet různé analýzy vody. Žáci sami filtrovali vodu a měřili její tvrdost. Dále si vyzkoušeli měření pH různých kapalin a navzájem své výsledky porovnávali.

V závěru byla žákům předvedena analýza, při které se zjišťuje množství chlóru v bazénové vodě. Na základě této analýzy sami zjistili množství chlóru v pitné vodě z vodovodu.

Tento velmi zajímavý a zábavný projekt financuje Karlovarský kraj. Dětem se určitě líbil :). B. Dúcka
fotky z projektu „O vodě“

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.