Za krásami Soosu

6.10. jsem s dětmi 1. oddělení ŠD navštívila přírodní rezervaci Soos. Hned v úvodu na nás čekala paní Dvořáková, která nás celou rezervací provázela. Pověděla nám spoustu zajímavých informací o tomto místě. Například o historii Soosu, o živočiších, kteří tu žijí, o rostlinách, které se zde nachází. Děti také mohly ochutnat Císařský pramen, který je bohatý na velké množství minerálních látek /děti příliš nezaujal/:). Na místě pramene si děti mohly z rezavého bahna štětcem namalovat bahenní sopku. Celá naučná stezka byla zajímavá a pěkná. Asi nejvíce děti zaujaly tzv. Mofety-bahenní sopky a záchranná stanice pro volně žijící ptáky. Děkujeme paní Dvořákové za krásné povídání.

foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Nezařazené, Školní družina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.