Výlet 8. třídy

IMG_3039V úterý 14.5.  navštívili žáci 8. třídy naše hlavní město. V Praze „vyšlápli“ na Petřín. Cestou se vyfotili s K. H. Máchou. Pak si z rozhledny prohlédli  Prahu z výšky. V zrcadlovém bludišti se smíchem dokumentovali své měnící se postavy. K nejsilnějším zážitkům určitě patřila návštěva Štefánikovy hvězdárny a pozorování Slunce. Velmi zajímavé byly i informace o zkoumání a sledování  vesmíru, o historii hvězdárny, původu dalekohledů,… Osmáci využili  i interaktivní prvky, které prostory hvězdárny nabízí. Pak už následovalo pouze občerstvení na Václavském náměstí, tradiční společné foto u „Václava“ a cesta domů. Na výlet se vypravili vlakem, využili akce Českých drah „Děti na výlet do Prahy“.
fotky z výletu

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.