Ekonomická olympiáda pro základní školy

je soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR.

V naší škole se této soutěže zúčastnilo 22 žáků, kteří si poměřili své znalosti z oblasti ekonomie (5 otázek) a finanční gramotnosti (20 otázek).

Výsledky školního kola známe:
1. místo: Jan Hadari
2. místo: Dominik Fišer a Lukáš Vít (shodný počet bodů)
3. místo: Markéta Pochopinová

Všem soutěžícím děkujeme a nejlepším gratulujeme.

Nejlepší řešitelé ze všech škol v republice postoupí do velkého finále. Držíme palce, aby mezi nimi byl i někdo z našich soutěžících.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Soutěže, tr_9_2023, Vědomostní soutěže. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.