Dílny čtení

IMG_20220124_120648Význam čtení a předčítání pro vývoj dětských čtenářských schopností a učebních dovedností asi není třeba připomínat. Přesto si se čtvrťáky vždy velmi rádi najdeme chvilku na společné čtení „tak trochu jinak“. V průběhu posledních 3 dílen čtení jsme si společnými silami dali do provozu naši skromnou třídní knihovničku, kde si žáci mohou knihy vypůjčit i domů (pokud přísné slečny knihovnice dovolí). Zaměřili jsme se na charakteristiky hlavních postav některých knih, kterým jsme doslova nakoukli až do hlavy. V neposlední řadě jsme se tři celé hodiny zabývali poezií, která je mnohdy úplně zbytečně takovým malým čtenářským postrachem. Ukázali jsme si, že pokud si vybereme správné knihy, můžou nás i básně pobavit. Poslední lekce jsme díky novým tabletům mohli propojit i s rozvojem digitální gramotnosti, což žáky samozřejmě nadchlo. Čím vším jsme se bavili, můžete vidět v galerii.

fota

Příspěvek byl publikován v rubrice 7. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.