Seznámení s 3D tiskem

1651663393012Během druhého pololetí se žáci 4. třídy po malých krůčcích díky projektu „Průša pro školy“ seznamují se základy 3D tisku. Naučili se základy práce v grafickém programu TinkerCAD a ve skupinkách si navrhli, vymodelovali a vytiskli personalizované čtecí záložky, které jsou zároveň pomůckou pro metodu kritického čtení INSERT, již při práci s naučnými texty často využíváme. Díky záložkám už na speciální čtecí značky nebudeme zapomínat. 3D tisk zábavnou formou rozvíjí kreativitu i technické myšlení. V moderním školství je jednou z nejpopulárnějších nových technologií. Pokud projekt našich čtvrťáků splní všechna kritéria a firmu Original Průša zaujme, přejde 3D tiskárna trvale do vlastnictví školy. Tak nám držte palce.

fota

Příspěvek byl publikován v rubrice 6. třída. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.