Výlet za kamarády do Německa

ijij

10. května 2022 – Exkurze z projektu „Německo – česká setkání základních škol“ Euregia Egrensis.

Dne 10. května se žáci 2. a 3. třídy ZŠ Dolní Žandov vydali na setkání s žáky v Nagel. Sraz byl v 9:00 hodin v přírodním parku Waldhaus Mehlmeisel, kde proběhlo přivítání a následná jazyková animace za přítomnosti dvou animátorů a předkladatele. Následně se uskutečnila prohlídka přírodního parku  s průvodcem po okružní trase divokou přírodou.  Ze zvířat bylo možno spatřit téměř z blízka  např. sněžného zajíce, tetřívka obecného, mývala, jezevce, veverky, husy, jeleny a divoké kočky. Nejoblíbenějším zážitkem byla vyvýšená trasa ve výšce třech metrů přímo nad rysem a divočákem. Na vyvýšených plošinách žáci pozorovali plavání divočáků a šplhání rysů a krmení všech zvířat průvodcem. Po této poutavé a poučné prohlídce parku jsme společně odjeli na oběd do hostince „Zur Mauth“ v Mühlbühlu, kde se žáci posilnili vepřovým řízkem s hranolkami, limonádou a na závěr sladkou tečkou – zmrzlinovým kornoutem. Po výborném obědě se všichni přemístili k jezeru Nagel. Zde proběhla další animace, společné hry, předání upomínkových předmětů žákům z Nagel a rozloučení . Během celého setkání žáci procvičovali pozdravy v němčině i češtině a také se naučili v těchto jazycích známou hru ,, Kámen, nůžky, papír“.

Tato exkurze byla velmi vydařená a zábavná, všichni přijeli nadšení a plní zážitků. a těší.

Další společné setkání se uskuteční v Dolním Žandově dne 24. května 2022.

Příspěvek byl publikován v rubrice 4. třída, Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.