Vernisáž tvorby žáků ZŠ a MŠ Dolní Žandov

Ve středu 22. května 2024 se v budově školy konala vernisáž tvorby žáků na téma „Dětská četba a její ilustrace“. Po zahájení a úvodním slově paní ředitelky předvedly svá vystoupení pěvecké sbory naší školy. Mladší žáci si pod vedením p. uč. Heleny Čverhy připravili zhudebněnou verzi pohádky „O Červené karkulce“ a pěvecký sbor starších žáků pod vedením p. uč. Moniky Kudláčové nás rovněž potěšil několika písněmi. Tuto akci také navštívila a svou zajímavou prezentací obohatila paní Veronika Lochmanová z Galerie výtvarného umění v Chebu. Poté už všichni návštěvníci vernisáže měli možnost prohlédnout si výtvarné práce našich žáků od těch nejmladších z mateřské školy až po ty nejstarší z 9. třídy. Děti vytvořily mnoho krásných ilustrací k pohádkám, dále originální knižní obálky, malovaly obrázky např. na téma „Já jako moje oblíbená pohádková postava“, tvořily z různých materiálů známé postavy z pohádkových příběhů, vymyslely báseň nebo obrázkový příběh. Pro hosty bylo připraveno i občerstvení, aby si mohli celé odpoledne užít v příjemné atmosféře. Všem, kteří přípravě této akce věnovali svůj čas a energii, patří veliké poděkování. A našim milým dětem přejeme co nejvíce krásných chvil strávených s knihou v ruce, protože stále platí, že četba nám otevírá dveře do magického světa příběhů a fantazie.

Odkaz na fotografie: Vernisáž 22.5.2024 – ZŠ a MŠ Dolní Žandov – album na Rajčeti (idnes.cz)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.