Škola pro demokracii – vyhlášení prvního ročníku

V pondělí 25.11. se dva žáci naší školy, Kristýna Kohoutová a Martin Kudláč, měli zúčastnit setkání žákovských parlamentů a slavnostního vyhlášení Školy pro demokracii v Jednacím sále Senátu PČR.

Během posledních 14 dnů před touto akcí jsme vyráběli tablo s prezentací projektu Naše škola, který Čápata zrealizovala v průběhu let 2012 -2013. Chtěli jsme se zúčastnit Veletrhu projektů a změřit síly s ostatními zúčastněnými parlamenty.
Fotky z akce

Tabla s projekty byla hodnocena celkem ve čtyřech kategoriích:

1.) Nejhezčí tablo

2.) Originalita prezentovaného příkladu – cena žáků

3.) Originalita prezentovaného příkladu – cena dospěláků (učitelé, senátoři, novináři)

4.) Originalita prezentovaného příkladu – cena CEDU

V závěru celého dne probíhala diskuse se senátory.

Bohužel, pro nás takto významná akce skončila hned ráno, po té co jsme od 4:30 do 5:30 trpělivě čekali na  žandovské autobusové zastávce, na kterou zkrátka autobus Cheb – Praha vůbec nedorazil. A tím jsme dosoutěžili. Ve škole jsme tedy měli velmi netradiční svačinu – řízky :).

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Čápata - žákovský parlament. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.